Türk Traktör ile Yürüttüğümüz Filizlerin Mucizeleri Teknoloji ve İnovasyon Vizyon Eğitimlerimizin Yaz Kampı Mezuniyetimizi Gerçekleştirdik!

 

Mart 2022’de teknoloji ve inovasyon alanında toplumsal cinsiyet eşitliğini teşvik etmek amacıyla “Filizlerin Mucizeleri Teknoloji ve İnovasyon Vizyon Eğitimleri” projesini hayata geçiren TürkTraktör ile bir yılda 4.000 kadın öğrenciye eğitim vermek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gaziantep, Adana ve Van’da gerçekleştirdiğimiz fiziksel eğitimlerimiz ve online eğitimlerimizden sonra %79’u kadın olmak üzere 406 öğrencimize yaz kampımız kapsamında vizyon eğitimlerimizi verdik. 

10 Temmuz’dan 24 Ağustos’a kadar programımıza katılan öğrencilerimiz E-ticaret, Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik, Endüstri 4.0, IoT, Big Data, Oyunlaştırma, Bulut Bilişim, Web 2.0 ve Web 3.0, NFT, Blockchain, E-cüzdan, Siber Güvenlik gibi teknoloji alanında önemli başlıklar altında eğitimler alarak teknoloji okuryazarlıklarını artırdılar ve bir hafta süren eğitimlerin ardından 1 hafta boyunca mentorluk desteği aldılar.

Mezuniyet törenimiz TürkTraktör İnsan Kültür ve Dönüşüm İş Lideri Sayın Ceren Ertem Çimen ve Teknolojide Kadın Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Zehra Öney’in açılış konuşmaları ile başladı. Açılış konuşmaları ardından yaz kampımızda mentorluk desteği veren Teknolojide Kadın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi & Saymanı ve Dell Genel Müdürü Işıl Hasdemir ve TürkTraktör Endüstriyel İlişkiler ve Çalışan Operasyonları Ürün Lideri Pınar Işık Yılmaz program ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştı. 

Programın devamında, mezuniyete katılan öğrencilerimizin sorularını yanıtladıktan sonra yaptığımız çekilişle 50 öğrencimizin kişisel ve mesleki gelişiminize katkı sağlamak amacıyla WEXT platformu üzerinden ücretsiz ingilizce eğitimi hediye ettik.

Mezuniyet programımız TürkTraktör Eğitim ve Gelişim Takımı Ürün Lideri Zeynep Gamze Erdem ve Teknolojide Kadın Derneği Eğitim Direktörü Aylin Karabulut’un konuşmaları ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir