Yapay Zeka Eğitim Projesi

Proje Bilgileri

Proje Adı:
Yapay Zeka Eğitim Projesi
Kategori:
Projeler
Lokasyon:
Türkiye
Yıl:
2021

Proje Detayları

Teknolojide Kadın Derneği, bir ilke imza atarak kadınların teknolojinin üretim tarafında yer almasını teşvik etmek ve yapay zekanın üretiminde çeşitlilik yaratmak adına özel bir eğitim programı başlattı. Bu proje teknik eğitimler, canlı soru&cevap oturumları, soft skill eğitimler, ilham veren konuşmalar ve kariyer günü etkinlikleri ile bütünleştirildi.

Teknik eğitimler; Udacity Scholarship programları kapsamında, Wtech Akademi’ye özel 30 kadın yönetici ve 32 üniversite mezunu genç kızımızın, 4 ay boyunca yapay zeka alanında eğitim almasını sağlayacak. Proje kapsamında iki ana eğitim konusu belirlendi. Bunlar ‘Artificial Intelligence with Python’ ve ‘Deep Learning’ eğitim programlarıdır. Sektöre dayalı projelerin uygulamalı bir biçimde gerçekleştirileceği bir eğitim programı hazırlandı. 1500’den fazla mentor ve alan uzmanının yer alacağı proje sonunda katılımcılar, uluslararası geçerliliği olan Nanodegree Sertikası’na sahip olacak. Türkiye’nin yapay zeka ve derin öğrenme alanında ihtiyaç duyduğu uzman insan kaynağına katkı sağlayan bu program çerçevesinde her hafta Udacity eğitmenleri ve Oxford’dan bir Türk hocamızın desteği ile canlı oturumlar düzenlenecek. Öğrencilerin zorlandığı ve sektörde en çok ihtiyaç duyulan konular üzerinde yoğunlaşılacak. Udacity; öğrencilerin ulusal ve uluslararası firmalara kendi projelerini sunabilme ve kariyerlerini geliştirebilmeleri adına kariyer servis hizmetlerini Wtech Akademi’ye özel olarak sağlayacak.

Dört aylık teknik eğitimlerin ardından iki hafta boyunca Wtech Akademi tarafından soft skill eğitimler verilecek. Bu eğitimler Türkiye’nin tanınmış isimleri tarafından bu projeye özel olarak hazırlanmıştır.

Proje Destekçileri