Üye Olun!

Teknolojide Kadın Derneği Ne Yapar?

Teknoloji alanında üreten, yaratan lider kadın sayısı yok denilecek kadar az. Bugün küresel olarak STEM alanında çalışan kadınların sayısı %30’un altında. Bu farkındalıkla Teknolojide Kadın Derneği, 2019 yılından bu yana bilim ve teknoloji alanında çalışan kadınları güçlendirmeyi, motivasyonlarını artırarak bu alanda çalışan profesyonel kadın sayısını artırmayı ve yetkin bireyler yetiştirerek Türkiye’nin teknolojik gücüne katkı sağlamayı hedeflemektedir. 

Teknolojide Kadın Derneği, bu misyon doğrultusunda verdiği eğitimler, düzenlediği etkinlikler ve mentorluk programlarıyla inovasyona ve ARGE’ye yön verebilecek mezunlarını istihdama yerleştirmektedir.

Eğitim, Sürdürülebilirlik ve Araştırma & Ölçümleme başlıkları altında faaliyetlerini sürdüren Teknolojide Kadın Derneği, kadınları teknolojide güçlendirmek, teknolojide çeşitliliği artırmak ve toplumsal cinsiyet eşitliğine destek vermek adına Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen 160’dan fazla şirketinin kurumsal üye olarak yer aldığı bir yapıda aktif bir şekilde çalışmaya devam etmektedir.

Neden Üye Olmalısınız?

 
Bireysel & Kurumsal Olarak

  • Derneğimizin deneyimini ve tecrübesini kullanarak hedefleriniz doğrultusunda etki alanı yüksek projeler ve etkinlikler hayata geçirebilirsiniz.
  • Etkinliklerimizde bir araya geldiğimiz geniş üye ağımız ile tanışabilir, yeni modeller ve işler geliştirebilirsiniz.
Türkiye’de

  • Teknoloji okuryazarlığının ve teknolojide çalışan kadın sayısının artmasına destek verebilirsiniz.
  • Bilim ve teknoloji alanındaki uzman açığını kapatarak Türkiye’nin lider bir teknoloji toplumuna dönüşmesine ve küresel rekabetinin artmasına katkıda bulunabilirsiniz.
Dünya’da

  • Toplumsal cinsiyet eşitliğine ve buna bağlı olarak toplumların sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.
  • Sürdürülebilirliği ve sürdürülebilirlik eğitimlerini destekleyerek dünyanın ve insanlığın geleceğine yatırım yapabilir ve bu konudaki farkındalığı artırabilirsiniz.

Kimler Üye Olabilir?

Dernek faaliyetlerimize maddi ve manevi katkı sağlayacak kamu ve özel sektör kurumları, eğitim kurumları ve sivil toplum kuruluşları kurumsal üye olarak aramıza katılabilirler. Kurumsal üyelerimiz C-level yöneticiler tarafından temsil edilmektedir. Derneğimizin güncel kurumsal üyelerini görmek için buraya tıklayın.

Bilimde ve teknolojide sayıca az olan kadın uzman sayısını artırmak ve yetkin bir işgücü yetiştirmek için çıktığımız bu yolda sizleri de aramızda görmek ve gücümüze güç katmak isteriz. Teknolojide Kadın Derneği’ne üye olmak için aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.