Türkiye’nin Mühendis Kızları

01

Proje Bilgileri

Proje Adı:
Türkiye’nin Mühendis Kızları
Kategori:
Projeler
Lokasyon:
Türkiye
Yıl:
2020-2023

Proje Detayları

Limak Vakfı’nın 2015 yılında başlattığı “Türkiye’nin Mühendis Kızları” projesinin yolu 2020 yılında Teknolojide Kadın Derneği ile kesişti ve geleceğimizi emanet edeceğimiz mühendis kızlarımıza teknolojik yetkinlikler kazandırmak için güçlü bir ortaklık doğdu.

3. Dönemini geride bırakan eğitim projesinin 2023’te gerçekleşen “Teknoloji Odağında Sürdürülebilir Liderlik” programı kapsamında AR-GE, inovasyon, dijital dönüşüm ve girişimcilik alanında eğitim alan mühendis kızlarımız, aldıkları eğitimi pratik olarak uygulayabilecekleri ve bölgesel sorunlara çözüm önerileri üretebilecekleri projeler geliştirdiler. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ideathon için UNDP’nin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarından biri seçildi.

Teknoloji Odağında Sürdürülebilir Liderlik Sertifika Programı kapsamında 2023 yılında “Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar” başlığı altında düzenlenen Ideathon’da ödül alan projeler:

W-cycle
Tarımda Sürdürülebilirlik
Minimum Risk oldu.

Ideathon’da birinci olan grup “W-cycle” toplanan atıklar karşılığında alışveriş kuponları verilmesi ve daha sürdürülebilir bir dünya için galvaniz kutuların postacılıkta kullanımının yaygınlaşması için bir proje geliştirdi.

Türkiye’nin Mühendis Kızları üç yılda 400’den fazla kadın mühendis yetiştirdi.

Projemiz 2023 yılında tamamlanmıştır.

Proje fikirleriniz için bizimle iletişime geçin.