Filizlerin Mucizeleri Teknoloji ve İnovasyon

02 1

Proje Bilgileri

Proje Adı:
Filizlerin Mucizeleri Teknoloji ve İnovasyon
Kategori:
Projeler
Lokasyon:
Gaziantep, Adana, Van (Fiziksel), Türkiye (Online)
Yıl:
2022 - devam ediyor

Proje Detayları

Mart 2022’de teknoloji ve inovasyon alanında toplumsal cinsiyet eşitliğini teşvik etmek amacıyla “Filizlerin Mucizeleri Teknoloji ve İnovasyon” projesini hayata geçiren TürkTraktör ile bir yılda 4.000 kadına eğitim vermek için çalışmaya devam ediyoruz. 6 Şubat’ta gerçekleşen deprem felaketinde deprem bölgesindeki yaptığımız yoğun çalışmalardan sonra eğitimlerimiz Mart ayı itibariyla devam ediyor. 

“Filizlerin Mucizeleri Teknoloji ve İnovasyon”  5 yıl içerisinde 30.000 kişiye dokunarak toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadının güçlenmesi için teknoloji ve inovasyonu ön plana çıkarmayı hedefliyor. Proje; Teknik Gelişim, Mentorluk-Koçluk ve Hackathon Programları ile STEM alanında bulunan üniversite kız öğrencilerini bütünsel ve çok yönlü bir yaklaşım ile gelişimlerini destekleyerek geleceğe hazırlıyor. Mentorluk-Koçluk Programında kişiselleştirilmiş deneyim çerçevesinde ihtiyaçlara uygun mentorluk, tersine mentorluk, bireysel ve takım koçluğu gibi alt programlar bulunuyor. Hackathon Programı ise projenin katılımcılarına gelişim yolculuklarını simülasyon deneyimi ile pekiştirmelerine imkan sağlıyor.

Bundan sonraki aşamada Teknolojide Kadın Derneği bugüne kadar eğitime katılan öğrencilerden 100-150 kadın öğrenciye teknik eğitim vererek istihdama kazandırmak adına çalışmalara devam edecek.

Eğitim programına başvurmak için tıklayın.

Proje hakkında detaylı bilgi için aylin.karabulut@teknolojidekadin.org email adresiyle iletişime geçebilirsiniz.