Yönetim Kurulu Başkanımızdan

Teknolojide Kadın Derneği olarak işimiz insan, işimiz teknoloji ama esas işimiz teknolojide insan çeşitliliği.

Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) olarak henüz %9.91 olan teknolojide kadın oranını artırarak, çeşitliliği sağlamayı ve kadınların sayısal gücünden, Türkiye’nin küresel rekabette ön sıralarda yer alabilecek teknolojik gücüne katkı sağlayacak faydayı yaratmayı hedefliyoruz. 

Bu hedef doğrultusunda, teknoloji dünyasında çok önemli bir potansiyel teşkil eden;  üretim, AR-GE, bilim ve buluşta çeşitliliği artırarak Türkiye’nin Akıllı ve Teknolojik Toplum olarak dönüşmesine katkı vermeyi amaçlıyoruz.

Bu amaçla Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) alanlarında eğitim gören genç kızlarımızın yetenek yönetimi, burs imkanı, network, rol model mentor destekleri ile yanında olarak teknoloji alanında üretimde, bilimde ve buluşta motivasyonlarını arttırıyor, onları geleceğe hazırlıyoruz.

Çeşitliliğe verdiğimiz önem ve değer sebebiyle, temsiliyetteki rakamların düşüklüğü nedeniyle öncelikli olarak kadın odağında çalışmaya başlasak da yetenek yönetimi çalışmalarımızda kadınlar kadar erkeklerin de çalışmalarımızdan ve derneğimizin imkanlarından faydalanmasını hedefliyoruz.

Varlık 1@3x
Kurucu YÖNETİM KURULU BaşkanI