Neden Üye Olunmalı?

Teknolojide Kadın Derneği (Wtech), bilim ve teknoloji alanlarında eksik olan ve gittikçe de eksikliği artacak, alanında uzman insan ihtiyacını kapatmak amacıyla çalışmalar yürütmektedir. Değişim ve dönüşüme uğrayan dijital süreçlerin içerisine kadınların daha fazla dahil edilmesini sağlama noktasında teknolojide kadınların oranını arttıracak projeler üretmektedir. 

Gelişen dijital süreçlerde geniş bir temele dayanan yapay zeka alanında eğitimler sağlayan Teknolojide Kadın Derneği, geleceğin teknoloji liderlerini yetiştirmeyi hedeflemektedir. Birçok değerli kurumla işbirliklerine imza atılarak sunulan eğitimler sonucunda gençlerin istihdama kazandırılmaları sağlanmakta, destekçi kurumlarda çalışan kadınların dijital süreçlere katılımı sağlanarak kendilerini geliştirmelerine imkan sunulmaktadır. Böylece yeni mezun öğrenciler ile kurumlar içi çalışan kadınların teknolojinin üretim tarafında yer almasını teşvik etmek ve yapay zekanın üretiminde çeşitlilik yaratmak adına teknik eğitimler, canlı soru&cevap oturumları, soft skill eğitimler, ilham veren konuşmalar ve  kariyer günü etkinlikleri düzenlenmektedir.

Teknolojide Kadın Derneği; dijitalleşen dünya perspektifinde sektör gözetmeksizin çalışmalar yürütmekte ve teknolojik süreçlerde fırsat eşitliğini yaratıp, çeşitliliği artırmak için sürdürülebilir projeler geliştirmektedir. Tüm katılımcılara ve üyelere destekte bulunma şansını sunar. Bu kurumlarda çalışan bireylere; sunduğu tam donanımlı eğitimler sayesinde, değişen dünyanın güçlü birer parçaları haline gelmelerini sağlar.

Teknolojide Kadın Derneği; teknik becerilerin yanı sıra soft skill yetilerin de gereklilik haline gelmeye başladığı günümüzde; yapay zeka, makine öğrenme ve enformasyon alanlarında öncü eğitimler sunar. Teknolojik süreçlerin çalışan kitle özelinde sektör farketmeksizin önem taşıdığı bu hızlı ortamda; geliştirilecek etkin ve donanımlı gençlerin destekçi kurumlarda rol almalarına katkıda bulunur.